top of page
IMG-7204.jpeg

Vzdělávání

Naše projekty se svou šíří a vyhraněnými tématy vymykají ostatním podobným projektům v České republice a mezi ostatními existujícími projekty jsou zcela ojedinělé. Prezentujeme techniku sítotisku jak u nás v dílně (pořádaní exkurzí), na kreativních akcích v jihomoravském kraji (Brno Design Days, festival Prototype – Market Fair, festival Polárkový dort divadla Polárky, festival Ponavafest v brněnských Lužánkách), v mediích (Dobré ráno České televize) a i pomocí výstav (výstava BRNO TISKNE S… v prostorách bývalého lihovaru v centru Brna).

Naše akce nabízí jak obyvatelům kraje, tak návštěvníkům z ČR i zahraničí smysluplný program využití volného času. Pořádané workshopy jsou víkendové a tak nabízejí bezproblémovou možnost účasti i mimobrněnským obyvatelům. 

Podporujeme mladé grafické a oděvní designéry a na základě zkušeností získaných u nás i následný rozvoj jejich podnikání.

Naše cílová skupina je velice široká – umělci, módní návrháři, malé a začínající podnikatelské projekty, studenti a v neposlední řadě široká veřejnost.

S podporou Města Brna jsme realizovali úspěšný projekt BRNO TISKNE S…, kde jsme přizvali výrazné české umělce k dvoudenní spolupráci na rozvoji sítotiskové metody uměleckým směrem. Tento workshop spolu s umělcem/umělci navštívilo vždy pět účastníků z řad veřejnosti, pro které byla tato příležitost velmi jedinečnou zkušeností. Na konci celého cyklu workshopů proběhla společná výstava. 

Pro letošní rok chystáme s pětičlennou skupinou studentů vysokých škol projekt zaměřený na aktivní seniory, kdy v jeho rámci vyškolíme tyto studenty v lektorských dovednostech a pak s jejich pomocí nabídneme kurzy se symbolickým vstupným seniorům. Od tohoto projektu si slibujeme inkluzivní zapojení lektorů a seniorů, které může být velmi přínosnou zkušeností pro všechny zúčastněné. Můžeme nabídnout plně vybavenou dílnu, zázemí pro realizaci workshopů.

Vzděláváme...

1
2
bottom of page