top of page
unnamed (26).jpeg

Otevřená sítotisková dílna

Otevřená dílna v Brno Tiskne umožňuje zájemcům o grafiku a sítotisk se znovu potkávat a navazovat dlouhodobější tvůrčí spolupráci.

Plně vybavená sítotisková dílna se nachází v areálu bývalého lihovaru v centru Brna na ulici Pekařská. Volně přístupná dílna umožňuje vlastnoručně si potisknout oděvy, látky, nebo papír. Vzhledem k tomu, že metoda sítotisku je náročná na vybavení a prostor, vytváříme  jedinečnou možnost si toto řemeslo vyzkoušet a osvojit.

Po absolvování intenzivního sítotiskového workshopu je účastník kurzu schopen projít celým procesem sítotisku od přípravy vlastního motivu, přes tvorbu šablony až k vlastnoručnímu tisknutí. Takto proškoleným účastníkům jsou nabízeny prostory dílny neomezeně v rámci projektu OTEVŘENÉ SÍTOTISKOVÉ DÍLNY. Veřejnost se tak může systematicky sítotisku věnovat, využívat vybavení dílny a vytvářet vlastní projekty jako např. malonákladové textilní potisky, Ex Libris, plakáty, grafické listy. 

unnamed.jpeg
My Approach
unnamed (28).jpeg

Po úvodním zaškolení je zájemce o sítotisk schopen projít celým procesem sítotisku od příprav vlastního motivu, přes tvorbu šablony až k vlastnoručnímu tisknutí. Takto proškolené veřejnosti jsou nabízeny prostory sítotiskové dílny v centru Brna zcela neomezeně v rámci  projektu OTEVŘENÉ SÍTOTISKOVÉ DÍLNY. 

Zájemcům je k dispozici vybavení dílny i materiál, který můžou za drobný hodinový poplatek neomezeně využívat. 

Přítomen je po celou dobu i lektor. Dílna je otevřená po celý rok vždy 4x měsíčně po dobu minimálně 5h. Naše dílna se snaží navazovat na dlouhou historii tradičního využití sítotisku. Vzhledem k tomu, že metoda sítotisku je náročná na vybavení a prostor, získává veřejnost  jedinečnou možnost si toto umělecké řemeslo vyzkoušet a osvojit.

 

1280px-Logo_Brno.svg.png

Otevřenou dílnu finančně podporuje statutární město Brno

Více informací a rezervace hodin v otevřené dílně

Co se děje v dílně

bottom of page